top of page

Wiedza i doświadczenie. 

Ekspert odnawialnych źródeł energii oraz zrównoważonego rozwoju. Jako jeden z pierwszych w Polsce prowadził szkolenia i badania w zakresie działania paneli fotowoltaicznych. Wieloletni dyrektor największych firm branży grzewczej i sanitarnej w Polsce.

Prezes grupy zakupowej Energy Group i właściciel Green Energy - ogólnopolskiego lidera rynku odnawialnych źródeł dla gospodarstw domowych, oraz Green Apart - pionierskiego, stworzonego w 100% w standardach zrównoważonego rozwoju hotelu w Polsce. Przedsiębiorca, samorządowiec i były zastępca burmistrza Gminy Środa Śląska. 

Żyjący w harmonii z naturą żeglarz oraz pszczelarz.

Mąż i ojciec dwójki dzieci.

IMG_5826_edited.jpg
kolor Background.png

Wartości i Cele.

W biznesie liczą się liczby. Nie piękne słowa, nie piękne opowieści, ale liczby. Angażując się społecznie chcę mówić o konkretach. Mówiąc o zmianach klimatu, chcę pokazywać liczby i konkretne zapisy ustaw, które mają za zadanie być zmianą. Mówiąc o małych przedsiębiorcach prezentuję zapisy, które mają znaleźć się w ustawach podatkowych. Mówiąc o edukacji, proponuję zapis o obowiązkowych wymianach młodzieży i edukacji finansowej. Tak powinna wyglądać debata wśród ludzi, którzy chcą zmiany. Nie piękne hasła, a konkrety.

Zrównoważony Rozwój

Od 20 lat zajmuję się branżą odnawialnych źródeł energii. Wspieram akcje nasadzenia drzew, edukuję w zakresie zielonej energii Mam konkretną wizję na inwestycje w odnawialną energię, sprawiedliwą transformację energetyczną i zdrowy klimat. 

Przedsiębiorcy

Od 2013 roku prowadzę własny biznes. Zatrudniam 15 osób i na co dzień mierzę się z kłodami, które rzuca pod nogi polski rząd. Zmienię to. Przygotowałem projekty ustaw i konkretnych strategii na rzecz małego, lokalnego przedsiębiorcy. 

Młodzież

Działam od kilku lat w szkolnych radach rodziców wrocławskich liceów i średzkich szkół podstawowych. Mam córkę w 2 klasie liceum. Przygotowałem strategie rozwoju edukacji, tak aby przygotowywała dzieci do wyzwań 2023 roku, a nie do pisania testów. 

bottom of page