top of page

Młodzież to przyszłość!

Image by Tim Mossholder
Image by S. H. Gue

To w rękach młodzieży jest przyszłość naszego miasta, regionu i kraju. Mój cel to stworzenie jak najlepszych warunków w zakresie edukacji, która realnie przygotuje młodych ludzi do wyzwań XXI wieku. Sprawię, że zdanie młodzieży będzie słyszalne i będzie miało wpływ na decyzje w mieście, regionie i w kraju.

Swoją strategię inspiruję Manifestem Młodzieży Dolnego Śląska przygotowanym przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego w 2015 roku.

W tematach dotyczących młodzieży - słuchajmy młodzieży!

Strategia dla Młodzieży

01

Edukacja o pięniądzach

Każdy uczeń od 4 do 8 klasy szkoły podstawowej będzie uczestniczył w godzinie zajęć tygodniowo z podstaw finansów. Nauczy się jak oszczędzać, jak inwestować, co to jest budżet, kredyt i RRSO, jak działa lokata i dlaczego pożyczki należy spłacać. Wykształcimy obywatela świadomego finansowo. 

03

Obowiązkowe wymiany

Każdy uczeń w szkole podstawowej ma obowiązek uczestnictwa w przynajmniej trzech, najmniej trzytygodniowych wymianach z innymi szkołami z krajów partnerskich w pełni finansowanej przez szkołę. Wykształcimy obywateli pewnych siebie, otwartych na świat z szerokimi horyzontami.

05

Klub+

Utworzę fundusz dofinansowań dla otwarcia klubów muzycznych/dyskotek w małych miejscowościach. Wróćmy do czasów, w których dyskoteka była standardem w każdej większej miejscowości. Zacznijmy tworzyć i promować lokalną młodzieżową kulturę i miejscowych artystów. 

02

Sztuczna inteligencja 

Wszyscy korzystają dziś z Chat'u GPT. Sztuczna inteligencji stała się narzędziem takim jak kalkulator. Musimy to wykorzystać. Każdy uczeń szkoły średniej będzie uczestniczył w godzinie zajęć tygodniowo z nauki wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji.

04

Profesjonalna pomoc psychologiczna

Wprowadzę dofinansowanie dla szkół do zatrudnienia najlepszych poradni psychologicznych dla uczniów. Każdy uczeń będzie miał bezpłatny dostęp do profesjonalnego psychologa. Młodzi ludzie potrzebują dziś ludzi, którzy pomogą im rozwiązać problemy i wątpliwości. 

06

Program prestiżowych stypendiów naukowych

Chcę wspierać i rozszerzać ofertę programów stypendialnych zapewnianych przez państwo. Wysyłając młodych, zdolnych ludzi na najlepsze uniwersytety na świecie, budujemy solidną przyszłość i tkankę elity intelektulanej Polski. 

bottom of page