top of page

Przedsiębiorcy

Image by Vance Osterhout
Image by Carlos Muza

Lokalny i mały biznes to strategiczny segment dla gospodarki naszego kraju. Polki i Polacy to naród ludzi przedsiębiorczych. Musimy to wspierać. Chcę inwestować w lokalne przedsiębiorstwa i to dzięki nim budować solidne fundamenty polskiej gospodarki. Inwestujmy w polski biznes.

Strategia dla Biznesu

01

Likwidacja Składki Zdrowotnej

Składka zdrowotna uzależniona od dochodu to ukryty podatek. Zlikwiduję ją, tak aby przedsiębiorca mógł myśleć o rozwoju biznesu, a nie o tym jak się utrzymać.

03

Zielony Biznes

Każdy przedsiębiorca inwestujący w instalację paneli fotowoltaicznych będzie zwolniony z podatku od nieruchomości. Inwestycja w zielony rozwój musi się opłacać, bo to obopólny interes.

05

Strategia dla Start-Up'ów

Polska to kraj, w którym powstał tylko jeden Unicorn, Docplanner - firma, która przekroczyła wartość 1 miliarda dolarów. To zdecydowanie za mało. Musimy stworzyć warunki do działalności akceleratorów start-up'ów. Utworzę dedykowany fundusz wsparcia dla start-upów i przedsiębiorstw w fazie wczesnego rozwoju. Państwo musi wspierać i chwalić się rozwojem polskich pomysłów i technologii.

07

Współpraca Biznes-Uczelnia

Polskie uczelnie w bardzo małym zakresie współpracują z biznesem, a zwłaszcza lokalnym. To niewykorzystany potencjał. Stworzę platformę networking'ową w postaci konferencji i ideathon'ów łącząc studentów z rynkiem lokalnych biznesów.

02

Program Wspierania Młodych Przedsiębiorców "Startuj z Sukcesem"

Stworzę sprzyjający ekosystem dla startujących, młodych przedsiębiorców, zapewniając im niezbędne narzędzia, wiedzę i wsparcie, aby mogli ze spokojem rozpocząć działalność. Zdigitalizuję cały system zakładania firmy, współpracując z bankami i instytucjami finansowymi, stworzę specjalne produkty finansowe przygotowane dla młodych przedsiębiorców, takie jak kredyty inwestycyjne czy leasing.

04

Dofinansowania dla lokalnego biznesu

Jestem na lokalnym rynku od 15 lat. Co region robi dla mnie? Utwórzmy fundusz wsparcia rozwoju lokalnego biznesu. W inwestycjach lokalnych wybierajmy lokalny biznes. Wspierajmy rozwój polskich pomysłów i technologii.

 

06

Dofinansowania dla Przedsiębiorców

Rozszerzę program Czyste Powietrze o dofinansowania, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy. Stworzy to preferencyjne warunki dla przedsiębiorców do wymiany źródeł ciepła w siedzibach swoich firm. 

bottom of page